Sport

ZVEZDA SE NAMUČILA, ALI IPAK ODENLA POBEDU: Ben doneo tri boda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima sa 0:1 (0:0) u okviru vanrednog 19. kola Superlige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića, teže nego što se očekivalo uspeli su da zabeleže 16. pobedu u domaćem šampionatu. Strelac odlučujućeg gola bio je El Fardu Ben u 63. minutu.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Beograđana. Nakon ispitivanja snaga, Beograđani su svim silama krenuli na gol Mladosti, ali je čuvar mreže Zečević bio na visini zadatka.

Iskusni golman ekipe iz Lučana u više navrata je spašavao svoj tim. Mladost je imala veliku šansu da povede, kada je u 14. minutu Milan Borjan napustio svoj gol, a Lazar Jovanović je pokušao lobom da nadmudri čuvara mreže crveno-belih, ali je za malo bio neprecizan.

Najveću priliku za pogodak u 28. minutu za Crvenu zvezdu propustio je Marko Marin. Kapiten šampiona Srbije je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara bio veoma neprecizan za svoje standarde. Ređale su se šanse u prvom delu, ali se na odmor ipak otišlo bez golova.

U drugom delu Zvezda je odmah krenula po gol. Veliku priliku propustio je Miloš Degenek, koji se našao ispred gola Zečevića, ali australijski fudbaler nije iskoristio nesmotrenost Odite. Ipak, u 63. minutu odbrana Mladosti je kapitulirala. Sjajnu loptu preko cele odbrane Lučanaca poslao je Marin, a El Fardu Ben je bio neumoljiv i vrlo efektno je doneo vođstvo Zvezdi.

Crvena zvezda je ostvarila 16 pobedu u prvenstvu i sada ima 49 osvojenih bodova na 18 odigranih mečeva. Crveno-beli imaju devet bodova više u odnosu na prvog pratioca Čukarički, dok je Mladost ostala na 9. mestu sa 25 osvojenih bodova.

Izvor: blic sport