Sport

PROLEĆE JE BLIZU: Zvezda vodi u Atini!

Crvena zvezda je na dobrom putu da izbori plasman u šesnaestinu finala Lige šampiona za omladince. Crveno-beli vode sa 1:0 na poluvremenu meča sa Olimpijakosom.

Strelac jedinog gola u dosadašnjem delu meča je bio Andrija Radulović u 41. minutu, koji je iskoristio kiks odbrane domaćina i rutinski matirao golmana Colakisa.

Gol Zvezde protiv Olimpijakosa za 1:0

Posted by Srbija Danas Sport on Wednesday, December 11, 2019

Beograđani su mogli da reše pitanje pobednika u 68. minutu. Prvo je Pantović pogodio prečku iz idealne situacije posle asistencije Burmaza, a onda je pored gola šutirao Babić.

Crvena zvezda će u šesnaestini finala, ako se plasira, ukrstiti koplja sa jednom od osam ekipa koje su kao osvajači liga, kroz “nokaut” fazu obezbedile učešće u baražu. To su: Šerif Tiraspolj (Moldavija), Saragosa (Španija), Midtjiland (Danska), Derbi Kaunti (Engleska), Porto (Portugal), Dinamo Kijev (Ukrajina), Rendžers (Škotska) i Ren (Francuska). Dvomeč je na programu u februaru naredne godine.

OLIMPIJAKOS: Colakis, Cavos, Kocaminidis, Nikolis, Martinis, Belić, Fekas, Kacavakis, Lijacos, Keramidis, Bulari.

CRVENA ZVEZDA: Katić, Mitrović, Milikić, Lukić, Blagojević, Matić, Novaković, Pantović, Radulović, Babić, Burmaz.

Izvor: Srbija Danas