Sport

PLJUŠTAĆE OTKAZI: Potpuni haos u Zvezdi (OCENE)

Nije smelo da se desi ovo što se večeras dogodilo na Kipru! Crvena zvezda je ispala od Omonije i ostaje u igri za Ligu Evrope koja neće biti lako dostižna.

Posle poraza na Kipru nastao je pravi haos u klubu, odnosi Mrkele i Stankovića su vrlo upitni i već sada, baš u ovom momentu traži se krivac.

MILAN BORJAN 5,5 – Nismo navikli na loše partije Milana Borjana, a ovo je nažalost jedna od njih. Na momente je Borjan sijao na terenu ali ono kod prvog gola nije smelo da se desi, postavljanje Gobeljića na prvu stativu, a onda pravi haos u odbrani. Penali jesu sreća ali za tri penala Borjan nije promenio stranu, nije njegovo veče.

MILOŠ DEGENEK 6,5 – Stabilan je bio Degenek i ne može mu se mnogo toga zameriti. Rešavao je pojedine situacije vrlo lako, baš kada je bilo mnogo vruće, Degenek je “hladio”.

NEMANJA MILUNOVIĆ 6 – Bio je dobar u tandemu sa Degenekom i sam je bio u šoku kada je Borjan primio gol. Pokrivao je često Rodića. Igrao je prosto rečeno na sigurno.

MILAN RODIĆ 5,5 – Solidan u nekim momentima odličan, a onda prosto kao da nije spreman. Kao da nema snage, čak je i Stanković rekao da je Roda stisnuo zube i odigrao meč i ako je rovit, mora da se nađe adekvatna zamena za levog beka.

MARKO GOBELJIĆ 5 – Još jednom je pokazao koliko je limitiran igrač, bez centaršuta, a u nekim momentima je unosio ozbiljnu konfuziju u odbrani, stajao kod stative kada je Zvezda primila gol. Najveća zamerka mu je što nije imao jedan, ali jedan bar solidan centaršut. U napadu ga gotovo nije bilo. Za njega je Žule Stojković doktor na terenu.

SANOGO 6 – Da ima Krstičića pored sebe bio bi perfektan. Kupio je lopte, trudio se. Prosto se vidi da nije fizički spreman, biće veliko pojačanje kada uđe u formu.

MIRKO IVANIĆ 6,5 – Mirko Ivanić je prijatno iznenađenje, vukao je ekipu u nekom momentu na svojim plećima, a odbrani Omonije pravio je velike probleme, uputio je nekoliko šuteva ka golu, postigao pogodak. Kao da ga je Stanković vratio u život.

EL FARDU BEN 6 – Šteta što nije bio napadač umesto Vukanovića, znači ekipi i te kako.

GELOR KANGA 5 – Neko Kangi mora da kaže i to što pre da ne igra fudbal u školskom dvorištu i da ne sme nasumice da šutira kad on hoće i kad poželi. Iznosio je lopte i u tome bio sasvim dobar ali takvi nepromišljeni potezi pokazuju da jedan igrač ima slobodu da radi šta hoće. Generalno očajna partija Gabonca.

ALEKSANDAR KATAI 5,5 – Katai nije onaj stari Katai. Daleko od forme kao da ne može da se nađe. Na momente izgleda dobro, a onda ga nema deset minuta, partija na koju nismo navikli.

ALEKSA VUKANOVIĆ 5 – Da ima nula, dobio bi nulu. Očajna partija Vukanovića, još jedna u nizu i kao da ovome nema kraja. Limitiran igrač, bez želje da na “mišiće” pokaže da može više. U situaciji gde je morao da postigne gol on bi igrao rukom. Ovo nije napadač koji bi mogao da bude prvi izbor ni u jednom ozbiljnom klubu.

GAJIĆ – Premalo igrao da bi dobio ocenu.

JOVANČIĆ 5,5 – Loša partija – tačka. Nikome nikada neće biti jasno šta se desilo sa Jovančom.

GAVRIĆ 7 – Najveći Stankovićev “greh” je što nije pre uveo ovog hrabrog momka. Sjajna partija, ljuljao je odbranu Omonije. Tražio da šutira penal prvi i pokazao koliko veruje u sebe. Treba mu veća minutaža, kao i Veljku Nikoliću. Lako se Stanković odrekao ova dva bisera.

FALČINELI 5 – Italijan može lako da prođe kao Tomane, posle promašenog penala ima dve opcije ili da ga zaboravi još večeras ili da se pridruži Tomaneu. Zna da igra fudbal, vidi se da oseća igru ali ova partija nije bila njegova. Fizički nespreman.

TRENER DEJAN STANKOVIĆ 5,5 – E ovo je vrlo osetljiva tema. Nije kriv Stanković za neke stvari ali čoveče kako je moguće da je prvi izbor za napadača bio Aleksa Vukanović? Zašto pre nije izašao? Gde je Gavrić? Gde je Nikolić? Zašto Degenek šutira penal? Deki je do 65. minuta bodrio ekipu, a to je greška. Trebao je da bude jako ljut što do tog momenta Zvezda nije vodila 1:3. Milojević je znao da utiče na igrače i psihički ih pripremi za ovakve utakmice, ovo deluje kao neki drugarski odnos daleko od većeg poštovanja.

IZJAVA POSLE UTAMICE:

“Bili smo nadmoćni sedamdeset minuta. Nesrećno smo primili gol, vratili se u igru, izdigli iz svega i dominirali. Ali kada osetiš da je protivnik pao, onda moraš da postigneš gol i rešiš pitanje pobednika. Mi smo to morali da uradimo, a nismo, iako smo bili bolji. Videla se potom promena u njihovoj igri, mnoštvo dugih lopti i prekida.

Posle toga i temperatura, i važnost utakmice, i tenzija, prosto su se igrači umorili. Što se penala tiče, to je lutrija, ne možeš znati ko će proći. Sigurno da je poraz još teži, jer je došao posle jedanaesteraca. Još jednom, morali smo da prelomimo, ali igračima ništa ne zameram, dali su sve od sebe. Idemo dalje, Crvena zvezda je kroz istoriju prolazila i teže momente. Okrećemo se Ligi Evrope”, počeo je Stanković.

Gobeljić, Rodić, Кatai i Ben su igrači koji su stisli zube i odigrali utakmicu, iako su izašli iz povreda. Znam da će biti kritika i svega, ali stojim pri tome da nam je falio gol u drugom poluvremenu. Da smo ga postigli, sve bi drugačije bilo”, podvukao je Stanković.

Izvor: beogradskiportal.rs